Nevíte co dělat o víkendu? Vybavte se offline tipy na víkendovou zábavu!

Vynecháte-li běžné povinnosti a úklid, všichni jistě ve volných dnech rádi vypnete a užijete si pohodu se svými blízkými. Někdo z vás preferuje aktivní odpočinek, a proto se rozhodne své tělo potrápit vybraným sportem, jiní s nadšením využijí možnosti relaxovat s šálkem dobré kávy nebo čaje, a další své pracovní volno věnují hrám a péči o děti, na které mají přes týden jen málo času. V každém případě je důležité trávit čas tak, jak je vám to příjemné, a to zejména o víkendu. Chcete-li osvěžit vaši „víkendovou rutinu“, nechte se inspirovat několika tipy na volnočasové aktivity.

Poznávejte města s Nachozeno

Nechcete trávit víkend u počítače? Protáhněte si končetiny na nějakém výletu. Nemusíte kvůli tomu ani do hlubokých lesů, ani zdolávat vysoké kopce. Jednoduše vyrazte do města za památkami a regionální kuchyní. Jestliže s sebou vezmete Nachozeno, užijete si u toho ještě kopu zábavy. Vybrané město totiž poznáte formou hry – pomocí rébusů, šifer a úkolů postupně odkryjete celou trasu městem. Nemusíte se bát, že byste o něco přišli, naopak, trasa je navržená k vaší maximální spokojenosti.

Rozehrajte rodinný herní turnaj

Jestliže se rozmýšlíte, co dělat o víkendu s dětmi, nechte se zlákat k rodinnému hernímu turnaji. Otřete prach z deskových her, připravte si papír s tužkou, popřípadě nachystejte herní konzole a pusťte se do díla. Hry (a v rozumné míře i ty počítačové) obecně prospívají mozkovým závitům a pomáhají vám bystřit uvažování. Menší děti se při nich navíc učí vyhrávat a prohrávat, spolupracovat i uvažovat. Příjemný bonus je rovněž stmelenější rodina.

Stolní hra

Vyrazte si za kulturou

Přemýšlíte o tom, co dělat o víkendu ve dvou? Skvělou volbou je výlet za kulturou. Zjistěte, jaké jsou ve vašem okolí galerie a muzea, popřípadě co je na programu nejbližšího divadla nebo kina a překvapte svoji drahou polovičku zakoupenou vstupenkou. Pokud naplánovaný program navíc zakončíte obědem nebo romantickou večeří, jistě budete na společně strávený den s láskou dlouho vzpomínat.

Kultura - divadlo

Vyčleňte si prostor pro sport

Pokud cítíte, že o víkendu nedokážete jen tak nečinně sedět, zkuste jej věnovat sportu. S ohledem na to, zdali jej budete trávit sami, s partnerem/partnerkou nebo s dětmi, zvolte pro vás tu nejvhodnější aktivitu. Menší děti by mohly ocenit výlet do přírody (například na houby) nebo do bazénu, starší by se mohly nadchnout pro projížďku na kole. Jste-li bezdětní, můžete přistoupit i k extrémnějším činnostem, jako je stanování nebo dálkový pochod.

Sejděte se nad společným kreativním projektem

Stále jste nenašli odpověď na otázku, co dělat o víkendu? Řešením pro vás může být určitá kreativní činnost. Její povaha přirozeně závisí opět jen na vás. S rodinou můžete kupříkladu vytvořit společný obraz, vyrobit tematickou dekoraci, postavit si svépomocí venkovní posezení, nebo „jen“ upéci společnými silami bábovku. Důležitá je v tomto případě blízkost, kterou dohromady sdílíte, a která vás bude pojit ještě dlouhé měsíce poté.

Kreativita

SDÍLEJTE ČLÁNEK