O nás

Kdo je Nachozeno?

Ahoj, moc vás zdravíme a máme radost, že jste se o nás přišli dozvědět něco více. 👋

Za projektem Nachozeno stojíme my – Tomáš, Danča a Dominik. Tři naprosto obyčejní lidé, které spojuje láska ke sportu, přírodě a poznávání nových míst. Všichni tři pracujeme v oblasti e-commerce a Nachozenu se věnujeme ve svých volných chvílích. 

Prvotní myšlenka vzniku hry Nachozeno se zrodila v lednu 2020 v hlavě Danči a první reálnou podobu jí dali společně s Dominikem o šest měsíců později. 

nachozeno-o-nas

Jak se hra Nachozeno klubala na svět?

Nachozeno vzniklo jako hravý průvodce. Chtěli jsme návštěvníkům vybraných měst nabídnout ojedinělý způsob, jak se dozvědět zajímavé informace a zároveň se při tom pobavit. Proto jsme vymysleli takovou formu, která by bavila i nás. 

Zpočátku však celý projekt tlačila jedna hlavní myšlenka, a to, jak představit město Telč jeho návštěvníkům zábavnou formou. Až později se nám nápad tak zalíbil, že jsme se rozhodli jej rozšířit i do dalších měst v České republice.

KVĚTEN 2020 - Náš začátek na Startovači

Dříve, než jsme se ale dali do realizace projektu, vrhli jsme se do crowdfundingové kampaně na Startovači. Díky této platformě jsme získali část potřebných finančních prostředků a hlavně jsme se přesvědčili o tom, že se Nachozeno líbí a je o něj zájem. Crowdfundingovou kampaň jsme pojali formou předprodeje na 30 dnů a již v prvním týdnu jsme dosáhli částky, kterou jsme si nastavili jako úspěšnou.

nachozeno_startovac_kampan

ČERVEN 2020 - A už jsme 3!

Během probíhající kampaně jsme se svým nápadem zaujali Domčova dlouholetého kamaráda Tomáše, kterého jsme díky jeho poznatkům, zapálení a zkušenostem za krátkou dobu přijali mezi sebe.

Lidé, kteří nás podpořili na Startovači si v květnu a červnu 2020 mohli v předprodeji zakoupit jak telčskou, tak i libereckou variantu hry.

nachozeno_founders_momentka

ZÁŘÍ 2020 - Jdeme do toho se vším všudy

Abychom mohli fungovat jako legitimní firma, zakládáme začátkem měsíce naší společnost s názvem Nachozeno s.r.o. a několik dalších dní se v týmu navzájem z legrace oslovujeme: „pane jednateli / paní jednatelko“. 😃

ŘÍJEN 2020 - Spouštíme vlastní e-shop

V říjnu pouštíme ven náš e-shop s první hrou Nachozeno v Telči a před Vánoci tak máme plné ruce práce s příchozími objednávkami, které silně převyšují i naše nejvíce optimistické výhledy. Hry s veškerými materiály skladujeme v našem bytě a obývák nám pomalu přestává stačit.

nachozeno_zacatky

LISTOPAD 2020 - Bereme 3. místo v podnikatelské soutěži

Umísťujeme se na třetím místě v každoročně konané soutěži s názvem Nastartujtese pod záštitou Komerční banky, která má za úkol pomoci začínajícím podnikatelům. Úspěch je to pro nás o to větší, jelikož za sebou necháváme více jak 50 dalších skvělých projektů. Odměnou je nám 50.000 Kč a spousta dalších užitečných cen od partnerů soutěže. (na fotce vpravo je náš Tom)

nachozeno_nastartujtese_kb_soutez

PROSINEC 2020 - Náš první velký rozhovor

Během vánočního shonu při obstarávání dárků pro rodinu a balení her pro naše zákazníky  si našeho projektu všímá redakce největšího start-upového média u nás – CZECHCRUNCH. Redaktorovi Vojtovi odpovídáme na jeho otázky a představujeme Nachozeno. Pár dní před Vánocemi už visíme na webu. Pro nás naprosto boží vánoční dárek!

nachozeno_czechcrunch_rozhovor

ÚNOR 2021 - Nachozeno poprvé v tištěném rozhovoru

Během tvorby a finalizace liberecké hry se objevujeme v časopise Reportér, kde jsou nám věnovány hned 4 stránky v rámci rozsáhlého rozhovoru. Jeden výtisk si samozřejmě schováváme jako památku.

BŘEZEN 2021 - Vydáváme hru pro Liberec

Začátkem měsíce přidáváme druhý produkt na náš e-shop – hru Nachozeno v Liberci. Ta nabízí 13 herních úkolů v rámci zhruba 10 nachozených kilometrů v této severské metropoli.

DUBEN 2021 - Stěhujeme se z obýváku do kanceláře

S novou hrou (tedy dalším produktem) náš byt už zkrátka přestává stačit a stěhujeme celé Nachozeno do malého skladu a kanceláře v jednom. Doslova pár kroků z domu máme super útulný kanclík, kde probíhá kompletace i skladování her. Začínáme se však dívat po posile, která nám s balením a narůstajícím počtem objednávek pomůže. 👀

nachozeno_office

SRPEN 2021 - A makáme dál...

Během léta pracujeme na další hře a zatím si necháváme pro sebe, o jaké město jde. 😊