O nás

Kdo je Nachozeno?

Ahoj, moc vás zdravíme a máme radost, že jste se o nás přišli dozvědět něco více. 👋

Za projektem Nachozeno stojíme my – Tomáš, Danča a Dominik. Tři naprosto obyčejní lidé, které spojuje láska ke sportu, přírodě a poznávání nových míst. Všichni tři pracujeme v oblasti e-commerce a Nachozenu se věnujeme ve svých volných chvílích. 

Prvotní myšlenka vzniku hry Nachozeno se zrodila v lednu 2020 v hlavě Danči a první reálnou podobu jí dali společně s Dominikem o šest měsíců později. 

nachozeno-o-nas

Jak se hra Nachozeno klubala na svět?

Nachozeno vzniklo jako hravý průvodce. Chtěli jsme návštěvníkům vybraných měst nabídnout ojedinělý způsob, jak se dozvědět zajímavé informace a zároveň se při tom pobavit. Proto jsme vymysleli takovou formu, která by bavila i nás. 

Zpočátku však celý projekt tlačila jedna hlavní myšlenka, a to, jak představit město Telč jeho návštěvníkům zábavnou formou. Až později se nám nápad tak zalíbil, že jsme se rozhodli jej rozšířit i do dalších měst v České republice.

KVĚTEN 2020 - Náš začátek na Startovači

Dříve, než jsme se ale dali do realizace projektu, vrhli jsme se do crowdfundingové kampaně na Startovači. Díky této platformě jsme získali část potřebných finančních prostředků a hlavně jsme se přesvědčili o tom, že se Nachozeno líbí a je o něj zájem. Crowdfundingovou kampaň jsme pojali formou předprodeje na 30 dnů a již v prvním týdnu jsme dosáhli částky, kterou jsme si nastavili jako úspěšnou.

nachozeno_startovac_kampan

ČERVEN 2020 - A už jsme 3!

Během probíhající kampaně jsme se svým nápadem zaujali Domčova dlouholetého kamaráda Tomáše, kterého jsme díky jeho poznatkům, zapálení a zkušenostem za krátkou dobu přijali mezi sebe.

Lidé, kteří nás podpořili na Startovači si v květnu a červnu 2020 mohli v předprodeji zakoupit jak telčskou, tak i libereckou variantu hry.

nachozeno_founders_momentka

ZÁŘÍ 2020 - Jdeme do toho se vším všudy

Abychom mohli fungovat jako legitimní firma, zakládáme začátkem měsíce naší společnost s názvem Nachozeno s.r.o. a několik dalších dní se v týmu navzájem z legrace oslovujeme: „pane jednateli / paní jednatelko“. 😃

ŘÍJEN 2020 - Spouštíme vlastní e-shop

V říjnu pouštíme ven náš e-shop s první hrou Nachozeno v Telči a před Vánoci tak máme plné ruce práce s příchozími objednávkami, které silně převyšují i naše nejvíce optimistické výhledy. Hry s veškerými materiály skladujeme v bytě a obývák nám pomalu přestává stačit.

nachozeno_zacatky

LISTOPAD 2020 - Bereme 3. místo v podnikatelské soutěži

Umísťujeme se na třetím místě v každoročně konané soutěži s názvem Nastartujtese pod záštitou Komerční banky, která má za úkol pomoci začínajícím podnikatelům. Úspěch je to pro nás o to větší, jelikož za sebou necháváme více jak 50 dalších skvělých projektů. Odměnou je nám 50.000 Kč a spousta dalších užitečných cen od partnerů soutěže. (na fotce vpravo je náš Tom)

nachozeno_nastartujtese_kb_soutez

PROSINEC 2020 - Náš první velký rozhovor

Během vánočního shonu při obstarávání dárků pro rodinu a balení her pro naše zákazníky si našeho projektu všímá redakce největšího start-upového média u nás – CZECHCRUNCH. Redaktorovi Vojtovi odpovídáme na jeho otázky a představujeme Nachozeno. Pár dní před Vánocemi už visíme na webu. Pro nás naprosto boží vánoční dárek!

nachozeno_czechcrunch_rozhovor

ÚNOR 2021 - Nachozeno poprvé v tištěném rozhovoru

Během tvorby a finalizace liberecké hry se objevujeme v časopise Reportér, kde jsou nám věnovány hned 4 stránky v rámci rozsáhlého rozhovoru. Jeden výtisk si samozřejmě schováváme jako památku.

BŘEZEN 2021 - Vydáváme hru pro Liberec

Začátkem měsíce přidáváme druhý produkt na náš e-shop – hru Nachozeno v Liberci. Ta nabízí 13 herních úkolů v rámci zhruba 10 nachozených kilometrů v této severské metropoli.

Venkovní hra Nachozeno v Liberci

DUBEN 2021 - Stěhujeme se z obýváku do kanceláře

S novou hrou (tedy dalším produktem) náš byt už zkrátka přestává stačit a stěhujeme celé Nachozeno do malého skladu a kanceláře v jednom. Doslova pár kroků z domu máme super útulný kanclík, kde probíhá kompletace i skladování her. Začínáme se však dívat po posile, která nám s balením a narůstajícím počtem objednávek pomůže. 👀

nachozeno_office

SRPEN 2021 - Máme prvního zaměstnance

Podařilo se nám sehnat posilu, která nám pomáhá balit vaše objednávky a my se tak můžeme vrhnout na kreativní činost. Během léta z vašich doporučení poctivě vybíráme další krásné město, kam se s Nachozeno vydáme. Dokonce to vypadá, že už máme vítěze.😊

LISTOPAD 2022 - Vydáváme 3. hru pro vinařské městečko Valtice

Podzim patřil tvorbě další hry a ještě před Vánocemi se nám daří nové Nachozeno ve Valticích vypustit do prodeje. Za výběr tohoto jihomoravského městečka sklízíme velmi pozitivní feedback, což nás samozřejmě velmi těší.

Ve Valticích na hráče čekají dvě desítky – tj. 10 úkolů a pěší trasa dlouhá 10 km.

Venkovní hra Nachozeno ve Valticích

PROSINEC 2022 - První vánoční sezóna se vším všudy a další rozhovor pro CzechCrunch

V průběhu předvánočních měsíců se nám kupí počet objednávek, kdy s vydáním valtické hry objem ještě více stoupá. Denně balíme a expedujeme jako diví a držíme tempo.📦

K tomu přichází další skvělá motivační vzpruha a dárek v jednom v podobě druhého rozhovoru pro CzechCrunch. „Poznávání českých měst zábavnou formou slaví úspěch. Nachozeno přidává další místa a hlásí svižný růst“, glosuje autor článku popisující náš roční progres.

LEDEN 2022 - Slavíme 1 000 prodaných her!

Po 14 měsících ostrého rozjezdu Nachozeno slavíme parádní milník tisícovky prodaných her – pro nás absolutně neskutečné číslo, se kterým jsme asi ani v těch nejoptimističtějších plánech nepočítali. Děkujeme!

BŘEZEN 2022 - Zase se stěhujeme do většího

Náš současný sklado-kanclík nám přestává stačit a na další rok se přesouváme do cca 3x větších prostor. Ještěže je to jen o patro výš.😃

LÉTO 2022 - Tvoříme další hru - už čtvrtou!

Usilovně pracujeme na dalším městě, které plánujeme na podzim přidat do naší Nachozeno sbírky… 👀