dárky pro cestovatele

Tipy na nejlepší dárky pro cestovatele

Cestování je láska na celý život. Někdo mu propadne dříve, než vyrazí na svoji první cestu, jiný k tomu potřebuje více času. Výsledek je ale vždy stejný – jakmile se vrátíte z jedné dovolené, už plánujete další. Abyste si čas strávený na cestách co nejvíce zpříjemnili, nebo potěšili někoho ze svých blízkých se stejnou zálibou, pořiďte si některou z cestovatelských vychytávek. I přesto, že neexistuje žádná univerzální, ty nejlepší dárky pro cestovatele vás provedou kempováním v tuzemsku stejně dobře jako túrou po Evropě.

Venkovní poznávací hra Nachozeno

Není nic lepšího, než když si můžete během poznávání nových míst užít ještě kopu zábavy navíc. Tu vám zajistí venkovní společenská hra Nachozeno, která vás provede městy v České republice. Díky netradičnímu konceptu, budou výlety bavit i děti – města jsou totiž představovaná formou plnění úkolů a výzev, kterými je proložená asi 3hodinová trasa. V celkovém čase hry je samozřejmě počítáno i s občerstvením, nemusíte se proto bát, že byste byli nuceni vynechat sklenku červeného ve Valticích, nebo Telčskou regionální kuchyni.

Instantní fotoaparát s fotoalbem

Abyste se i po letech mohli těšit ze vzpomínek z cest a nemuseli procházet tisíce souborů v počítači, pořiďte svým blízkým instantní fotoaparát. Díky němu zaznamenáte vše důležité a okamžitě získáte jedinečné fotografie, které si můžete nalepit do cestovatelského alba a opatřit osobitými postřehy z daného místa. Vzhledem k oblibě instantních fotoaparátů si můžete vybrat z různých velikostí fotografií, a také z několika variant barevnosti. Vzhledem k vyšší pořizovací ceně se ale jedná spíše o vánoční dárek pro cestovatele.

Cestovatelský deník

Pro zaznamenávání vzpomínek v průběhu výletování skvěle poslouží i cestovatelský deník. Dle osobnosti dobrodruha můžete zvolit velký, se spoustou místa pro psaní a pro nalepení upomínkových předmětů (lístky do divadla, jízdenky, vstupenky, atp.), nebo sáhnout po menším, do kterého můžete sbírat turistické nálepky, razítka a psát krátké postřehy. Jste-li kreativní duše, nic vám nebrání takový deník vyrobit svépomocí. Můžete jej dokonale přizpůsobit obdarovávanému a ještě jej opatřit milým věnováním.

Stírací nebo korková mapa

Originálním dárkem pro cestovatele je bezesporu i korková nebo stírací mapa, kterou pořídíte jak pro Českou republiku, tak pro Evropu nebo celý svět. Zvolíte-li korkovou variantu, získáte nejen originální nástěnnou dekoraci, ale i prostor pro prezentaci jedinečných zážitků a vzpomínek (dodává se totiž s fotorámečky a ozdobnými špendlíky). Stírací mapy, nebo i globusy, zase každé návštěvě okamžitě ukáží, kolik zemí jste pokořili a jak dlouhá cesta ještě leží před vámi.

Solární powerbanka

Abyste již nikdy nemuseli dělat na dovolené kompromisy, sáhněte po praktickém dárku, který ocení úplně každý. Řeč je o solární powerbance, která vám pomůže udržet „naživu“ mobilní telefon, fotoaparát, tablet nebo další drobnou elektroniku. S ohledem na destinace, které chcete navštívit, zvažte voděodolnou variantu a celkovou využitelnou kapacitu powebanky. Pokud budete například plánovat několikadenní túru, jistě oceníte záložní zdroj energie, který vám umožní nabít všechnu potřebnou elektroniku.

Univerzální cestovní adaptér

Dobrodruzi, kteří rádi prozkoumávají země po celém světě, jistě ocení univerzální cestovní adaptér, který nezabere v zavazadle prakticky žádné místo a přesto se stane jedním z nejoblíbenějších kousků. Díky promyšlené konstrukci umožňuje připojení takřka ke kterékoliv zásuvce napříč kontinenty. Propracovanější adaptéry dokonce disponují USB porty, které vám umožní připojit například mobilní telefon.

Filtr na vodu s lahví

Při delších výletech, road tripech nebo túrách, není dobré podceňovat důležitost pitného režimu. Jestliže chcete sami sobě či svým blízkým nadělit jeden z nejlepších dárků pro vášnivé cestovatele, zvolte filtr na vodu. Ty nejmodernější jsou lehké, malé a dokáží přefiltrovat více vody, než vypijete za celý život. Díky tomuto dárku bude pitelná i voda z louže nebo potoka. K filtru můžete přihodit ještě 600 mililitrovou tritanovou lahev s na míru zvoleným designem a uvidíte, že zabodujete. Můžete také zvolit lahev s již integrovaným filtrem na vodu.

Kempingová mini deka

Chvilky odpočinku v přírodě i adrenalin na festivalech si bez ohledu na počasí užijete s kempingovou mini dekou. Na ni se pohodlně usadí až dvě osoby a díky jejím rozměrům ve složeném stavu se snadno vejde do dlaně, nebo do kapsy u kalhot. Použitý materiál je navíc velmi odolný proti poškození (protrhnutí, propíchnutí) a samozřejmě nepropustný vůči vlhkosti.

Multifunkční pončo

Ve výčtu praktických dárků pro cestovatele, které si zaslouží vaši pozornost, rozhodně nemůže chybět multifunkční pončo. Nejen, že poslouží v deštivých dnech jako pláštěnka, která ochrání nejen vás, ale i vaše zavazadlo (batoh, krosnu), ale v případě potřeby jej užijete i jako podlážku, plachtu chránící bagáž před deštěm či přístřešek pro přenocování. Ocení jej tedy zejména ti cestovatelé, kteří se rádi pohybují ve volné přírodě a není jim cizí trocha dobrodružství.

Cestovní nádobí

Posledním z tipů na dárek pro cestovatele je outdoorové nádobí. Vybrat si můžete od tzv. spork (z jedné strany vidlička, z druhé lžíce), přes stohovatelné sety nádobí až po cestovní kávovar integrovaný do termosky. Při rozhodování se soustřeďte na to, v jakých situacích se bude nádobí využívat – pro cesty karavanem nebo kempování je ideální stohovatelný set nádobí, pro trampy milující spaní pod širým nebem je zase vhodnější spork. 

SDÍLEJTE ČLÁNEK