město Valtice

Kam na výlet na jižní Moravě

Jižní Morava, to je slunce spoustu dní v roce, přátelští a dobří lidé a samozřejmě nejlepší víno a domácí slivovice. Ale nejen to! Je tu také krásná příroda, unikátní historické stavby i moderní zábavní areály. Jižní Morava nabízí tolik různých aktivit, že se tu zabaví opravdu každý. Vybrali jsme tipy na výlety, které byste neměli při dovolené na jižní Moravě minout. Ať už tam budete trávit romantický týden ve dvou, bujarý teambuilding nebo víkend s dětmi. 

Kam na jižní Moravu s dětmi

Kam vyrazit s dětmi, aby si odnesly nejlepší zážitky a vzpomínky? Jižní Morava nabízí mnoho možností, jak si užít společně strávený čas. Ale ruku na srdce, prohlídku muzea, výšlap na rozhlednu nebo posezení ve sklípku si možná užijí dospělí, ale děti nadšené nebudou. Pokud se chystáte na dovolenou s malými dětmi, které opravdu potřebují program na celé dny, vyplatí se trošku plánovat. 

3x zábavní park ve Vyškově

Jestliže vaše cesty jižní Moravou křižují Vyškov, máte vyhráno. Pro děti jsou tu hned tři tematické parky, které si užijí. Jedním je Zoopark s více než 100 druhy zvířat, druhým Dinopark s tak trochu jinými zvířaty a třetí Aquapark, který je otevřen celoročně (vnitřní prostory).

Westernové městečko Boskovice 

Skvělý zážitek budou mít děti i jejich rodiče z návštěvy vyhlášeného westernového městečka v Boskovicích. Skvělé kulisy divokého západu tady dotáhli do dokonalosti tak, že budete mít skutečně pocit, že jste se vrátili v čase a přeletěli oceán. Najdete tu stylové saloony, můžete se tu i ubytovat a určitě si nenechte ujít jednu z koňských show. 

Westernové městečko Boskovice

 

(foto: westernove-mestecko.cz)

Když na jižní Moravě prší (a děti se nudí)

Když vám počasí nepřeje, nebo si plánujete výlet na jižní Moravu na podzim, zapište si tyhle záchytné body. V Brně je to vědecký park VIDA!, kde si děti i dospělí mohou vyzkoušet spoustu pokusů a zábavnou formou se naučit něco ze světa vědy a techniky. Ve Znojmě můžete strávit odpoledne v tajemném podzemí s expozicí, která nahání až husí kůži (malé děti raději nechte doma). Nebo zavítejte do muzea motorismu, kde si na své přijdou kluci i holky, které baví auta a motorky všeho druhu. 


Plánujete vícedenní výlet či dovolenou? Mrkněte na nabídku ubytování na Jižní Moravě!


Tipy na výlety za jihomoravským vínem 

Kam na výlet za nejlepším vínem? No na jižní Moravu! Tady opravdu platí, že se snad nemůžete splést, ať už zvolíte jakoukoliv vinařskou oblast. 

Vrbice – sklípek, kam se podíváš

Vrbice na Břeclavsku. To je obec, která patří k místům s nejvíce vinnými sklípky na jižní Moravě. Malebné sklípky jeden vedle druhého ve vrbickém kopci působí jako vystřižené z domova Hobitů. Samozřejmostí jsou široké možnosti ubytování v místních penzionech, skvělé jídlo a přátelští obyvatelé. Ale tak jsme na Moravě..to není žádný div. 

Vrbice - město sklípků

 

(foto: vrbice.cz)

Zaječí – víno, ryby, zpěv 

Na rozhraní dvou největších vinařských podoblastí – Mikulova a Velkých Pavlovic, najdete malou obec Zaječí, kde vás přivítají místní vinaři s ochutnávkou hned ve dveřích. Je to ideální místo na romantický výlet ve dvou i zastávku na cyklistické výpravě. V Zaječí se bude také líbit rybářům, jsou zde pro sportovní rybolov ideální podmínky a dvě velká štěrkoviště s celkovou rozlohou 6,5 ha. 

Jedinečný Lednicko-valtický areál 

Dva zámky – Lednice a Valtice. Slavný Minaret. Skvělé jídlo a pití v desítkách restaurací a vinných sklepů. To je Lednicko-valtický areál, který se může pyšnit také zápisem na seznamu UNESCO. Nevynechejte degustační expozici nejlepších vín v historických sklepech valtického zámku a v létě piknik v zámeckých zahradách.

Lednicko-valtický areál

 

(foto: lednice.cz)

Ve Valticích si můžete užít také netradiční výlet s venkovní hrou Nachozeno ve Valticích! V pořadí už třetí edice oblíbené poznávací týmové hry vás provede netradičními zákoutími města. Věděli jste, že Valtice byly až do roku 1945 sídlem knížecího rodu Lichtenštejnů? Co dalšího se asi dozvíte s Nahozeno ve Valticích?

Kam na cyklistickou výpravu na jihu Moravy

Jižní Morava je pro cyklistické výpravy ideální. Tedy zejména pro ty rodinné a odpočinkové. Adrenalinoví jezdci vyhledávající strmé srázy na freeride a pořádné kopce na překonávání limitů tady moc nepochodí. Ale ti, kdo dávají přednost příjemným projížďkám s možností řady zajímavých zastávek, budou nadšeni. 

Cyklistika Jižní Morava

 

(foto: kudyznudy.cz)

Nejoblíbenější jihomoravské cyklotrasy

  • Okruh kolem nádrže Nové Mlýny 
  • Lednicko-valtický areál na kole 
  • Cyklostezka Podluží
  • Pálavský okruh z Mikulova
  • Cyklookruh Stará hora
  • Z Kroměříže podél Baťova kanálu
  • Z Břeclavi na soutok Moravy a Dyje

SDÍLEJTE ČLÁNEK